• Телефон: 8615689700362
 • Е-пошта: myclaser@myclaser.com
  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  750W / 1000W / 1500W влакна CNC машина ласерско сечење за метални нерѓосувачки челик Јаглероден челик лесна челик машина

  Краток опис:

  1. Application: (1). Applicable Fields Applicable for high-speed cutting on various metal plates or tubes such as S/S, carbon steel, galvanized sheet, electrolytic plate, aluminum plate, steel, brass, alloy plate, rare metals and other materials laser cutting machine; (2). Widely used Widely used in kitchen appliance, electric control box, high-resolute device, mechanical equipment, electrical equipment, lighting, posters, auto parts, display equipment, hardware and metal processing. 2. Main ...


 • Порт: Жинан
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Application:

  (1). Applicable Fields
  Применливи за високо-брзински сечење на разни метални плочи или цевки како што се S / S, јаглероден челик, поцинковани лист,
  Електролитски плоча, алуминиумски ламели, челик, месинг, легура плоча, ретки метали и други материјали ласерско сечење машина;
  (2). Widely used
  Широко се користи во кујната апаратот, електрични кутијата за контрола, со висока решителен уред, механичка опрема, електрична
  опрема, осветлување, постери, авто делови, дисплеј опрема, хардвер и обработка на метали.

  2. Main Features:

  (1). Excellent Path Quality: Помали ласерски точка и висок ефикасноста на работата, со висок квалитет.
  (2). High Cutting Speed: cutting speed is 2-3 times than same power CO2 laser cutting machine.
  (3). Stable Running: донесе врвот ласери светот увоз влакна, стабилни перформанси, клучните делови може да достигне 100.000 часа;
  (4). High Efficiency for photoelectric conversion: Споредба со CO2 ласер машина за сечење, ласерско сечење машина влакна имаат три пати фотоелектрически конверзија ефикасност.
  (5). Low Cost: Заштедете енергија и заштита на животната средина. Фотоелектрически конверзија стапка е до 25-30%. Ниска потрошувачка на електрична енергија, што е само околу 20% -30% од традиционалните машина за сечење CO2 ласер.
  (6). Low Maintenance: влакна линија пренос нема потреба одразуваат леќа, освен трошоците за одржување;
  (7). Easy Operations: влакна пренос линија, прилагодување на оптичката патека.

   

  3. Main Configurations:

   sfef

  4. Samples

   

  111

   222

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Интернет разговор!